השופינג באינטרנט | ElizzBuy.com
קניות באינטרנט - המדריך לשופינג אמריקאי

השופינג באינטרנט

ברוכים הבאים לבלוג הקניות בארה"ב!

שמי אלי.  אני שמח לכתוב לכם בלוג זה, כי אני אוהב לעזור ולשתף אתכם בענייני השופינג בארה"ב שהתנסיתי בהם, אחרי שכבר שאלו אותי רבות וביקשו את עזרתי.

כבר אסביר לכם איך אני מנוסה עם זה, ומאיפה הידע על הפערים שיש בין ישראל לארה"ב…

אני ישראלי לשעבר (אין 'לשעבר' כי אין כמו ישראל בעולם…) וכעת אני גר בארה"ב – בלטימור מרילנד יותר מ- 10 שנים, נשוי לאמריקאית עם ארבעה ילדים חמודים.  היגרתי לארה"ב אחרי החתונה בגיל 22, ויש לי היכרות מקרוב עם המנטליות אמריקאית, ולמושג הרחב של השופינג בארה"ב, עם המידע באשר לרשתות ומותגים האמריקאים, החל מבגדי ילדים ועד לאלקטרוניקה וכו'. זאת אחרי שנולדתי, גדלתי והתבגרתי בארץ, כך שיש לי מושג גם מצרכי השוק הישראלי.

ההבדלים בשווקי השופינג בין ישראל לארה"ב מאד גדולים, הן בתמחיר, והן בשירות והאחריות הגמישה מאד. אני מאמין שהרבה כבר יודעים ומכירים בהבדלים אלו, ועל כך יוכיחו המוני הקונים הישראלים המזמינים ועורכים קניות בחנויות ורשתות אמריקאיות באינטרנט.

הדבר החשוב ביותר, שמשפיע על עריכת השופינג בארה"ב, הוא התמחיר. כמו שאנו יודעים שאט אט המהפכה החברתית/כלכלית בארץ מרימה ראש, בעקבות המחירים היקרים להחריד הנהוגים בארץ, עקב היבוא ומיסויים וכו'. בארה"ב התמחיר למוצרי צריכה, ביגוד והנעלה, קוסמטיקה, אלקטרוניקה וכו', נמוך בצורה מפתיעה ב-50% ומטה.  כן, זה אמיתי!

 

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

הדבר השני – השירות ואחריות.  כשקניתי בארץ מוצר יקר, כמו מכונת גילוח, ולא הייתי מרוצה משום מה, הפסדתי את הכסף. לא יכולתי להחזיר ולקבל חזרה הכסף!  לאחרונה יש חוק חדש בישראל המאפשר ללקוחות להחזיר את המוצר ולקבל החזר כספי, אך בתנאים מגבילים במאד.  בארה"ב ישנה מדיניות – כשמחזירים את המוצר לחנות, לא שואלים אתכם למה ומדוע, טענות וכיוצא בזה, רק לוקחים ומחזירים לכם את הכסף מיד!  תמיד מציעים לכם באופן גלוי אופציה זו – "אם לא תאהב, החזר וקבל את הכסף חזרה ללא שאלות".

תקופת ההחזר משתנה מרשת לרשת, 30 יום מינימום ורוב הרשתות בתוך 90 יום.  גם אם נחזיר את המוצר לאחר תקופת אחריות הארוכה יחסית (90 יום), נקבל כרטיס זיכוי! הכסף לא נעלם!  יש גם מותגי ביגוד שנותנים אחריות ומחזירים הכסף – לכל החיים!  כעת תבינו מדוע מהנה ונוח לערוך כאן שופינג. אשתי ואני קונים המון בגדים אלגנטיים וליום יום, המוצאים חן בעינינו.  רק בבית אנו מודדים ובודקים, את מה שלא אוהבים – מחזירים לחנות ומקבלים את הכסף חזרה בקלי קלות!  אנו מרויחים זמן שופינג ב'מולים' (מרכזים מסחריים) וקניונים, מודדים רק בבית, וכל זה ללא כל לחץ מבעלי/עובדי החנות… פשוט כיף. הורי, הגרים בארץ, ביקרו אותנו בארה"ב כמה פעמים, וכל פעם מחדש התפעלו מהשירות המקסים הקיים בארה"ב. דבר זה אקטואלי גם כן בשופינג דרך האינטרנט, ברשתות האמריקאיות. באם אנו לא אוהבים משהו, פשוט שולחים חזרה ומקבלים את הכסף בשלמותו, בלי להיות נוכחים בחנות פנים מול פנים.  כמובן ממקומכם בארץ, אתם יכולים להחזיר לחנות בארה"ב!  רשתות נחשבות וטובות, שאנו קונים מהן מוצרים באינטרנט ושולחות לנו את המוצר בדואר, לחבילה הן מצרפות גם "בול" חינם למשלוח חזרה, לכל מקרה – באם לא נהיה מרוצים ונרצה להחזיר!  מדהים!!

יש לי סיפור קטן שהקסים אותי, מבעד למשקפיים "הישראליות".  לפני כ- 5 שנים קנינו מכשיר פקס/פרינטר מחברת "Brother" . לאחר כשלוש שנים הפקס החל לחרוק ולעשות בעיות עם ההדפסה. אשתי התקשרה לשירות הלקוחות של "Brother" והגישה תלונה בעניין פקס זה. במרכז השירות בדקו את פרטי הפקס והודיעו, שתוקף האחריות כבר פג אחרי שנתיים מעת הקניה, ואעפ"כ הם ישלחו לנו בדואר פקס חדש מסדרת המודל החדיש ביותר, בלי שום דרישת תשלום כלשהו!  היינו בהלם שהשירות האמריקאי הוא עד כדי כך. הרגשנו שכשאנו משלמים כסף על מוצר כלשהו, לעולם לא זרקנו או הפסדנו את הכסף, כי המכשיר פקס קיים אצלינו לנצח!  כל פעם שיעשה בעיות אנו נחליפו לחדיש יותר בחינם!  הלם!  האם מצאתם שירות אדיב יותר מזה בארץ?….

הדבר השלישי – חוית השופינג.  אתם כבר יודעים מהי חוית השופינג, במיוחד כאן בארה"ב.  דבר זה תקף גם בשופינג אמריקאי שעורכים באינטרנט. הקניות ברשתות אמריקאיות המקוונות, מהנות וחויתיות עם טעם של חו"ל, וזה גם ממכר…  שוה במיוחד עקב התמחיר הנמוך ביחס לישראל, כולל דמי השילוח לארץ. בפעם אחרונה שהורי, שיהיו בריאים, ביקרו אצלינו בארה"ב, היה בקיץ 2014. הם ישבו לידי והראיתי להם באינטרנט, איך לקנות בושם 'פולו' שחור שרצו לקנות במתנה, עבור אחי שנשאר בארץ. הם מצאו במחיר מצוין, קנו ושילמתי עבורם דרך "פייפל". הכל היה תוך שני דקות. זה היה ביום ו'.  הם התפעלו מאד, כמה היה נוח לשבת בבית ולקנות משהו באינטרנט, והכל רק בשתי דקות, בלי לשוטט ולגרור הרגליים ברחובות העיר, להתעייף ולחפש משהו לקנות, ולהשוות בין המחירים, סיוט…  הם התפעלו מהנוחיות המקסימלית ומהירות הקניה!  ביום ב' לאחר מכן, פתאום שמענו מבחוץ דוור המניח את החבילה מעבר לדלת (כאן בארה"ב מוסרים החבילות ישר לכתובות, ולא לסניף הדואר כמו בארץ..), פתחנו את הדלת והכנסנו את החבילה. ההורים פתחוה והתפעלו לקבל את הבושם כ"כ מהר וביעילות רבה…  זה חוייתי לערוך קניות מהבית, על כורסא עם כוס תה ועוגה!

 

136

 

כמו שכתבתי, יותר ויותר ישראלים עוברים לערוך את הקניות בחו"ל מהסיבה הראשית, עקב התימחור.  מנסיוני האישי, התימחור בארה"ב – אין מה להשוותו למחירים שבארץ.  משפחתי וחברי מבקשים ממני בכל פעם, לקנות עבורם מוצרים, משחקים, ויטמינים וכו' ולשלוח לארץ.  המחירים ממש טובים, כולל דמי שילוח ומיסים, כל שכן מוצרים שעלותם פחותה מ- $75.00 שפטורים מכלל המיסים.  מוצרים שעלותם עד $500.00 מחוייבים רק במס קניה ומע"מ.  מעל $500.00, מחוייבים גם במכס. יש מוצרים מסויימים שעולים מיסים, ללא קשר לעלות, כמו טבק ואלכוהול.   לפרטים נוספים תוכלו לראות באתר הממשלתי.  בקיצור, משפחתי וחברי, תמיד מספרים לי שהמוצרים שאני שולח להם, עולים כפול בארץ…!

אנו גם יכולים לערוך שופינג חכם, ולחסוך הרבה כסף מהקניות בארה"ב, אונליין עם דילים ומבצעים, או בסיילים, וכמובן עם קופונים טובים! תארו לעצמכם שאתם קונים מוצר כלשהו בארה"ב, במחיר אמריקאי נמוך, שיורד עוד במחירי מבצע ומוצאים גם קופון טוב – חיסכון ענק ביחס למחירים הישראליים, על אף עלויות השילוח ומיסים!  אגלה לכם משהו – גם אנו בארה"ב עורכים רוב הקניות באינטרנט!  פשוט, גם עבורינו בארה"ב, יותר זול לקנות באינטרנט מרשתות אמריקאיות, מאשר בחנות האמיתית של אותה הרשת, וזאת מלבד הנוחיות שבקניה מהבית!  בעניין זה הרחבתי בפוסט "שופינג אמריקאי חכם".

רק תתחילו עם השופינג האמריקאי אונליין, כבר תראו ההבדלים….

אנו גם נשתדל לעדכן אתכם באימייל על המבצעים והדילים המיוחדים בארה"ב, אפשר להירשם כאן.

 

בהצלחה! 

כל שאלה או יעוץ שתצטרכו במציאת המוצר, או בקנייתו ושילוחו לכתובתכם בארץ, אשמח תמיד לשמוע ממכם! צרו קשר כאן.

בברכה, אלי קסל.

 

אם נהניתם או שהפוסט הביא לכם תועלת, שתפו חבריכם בעזרת הלינקים כאן. תודה רבה!

No Comments Yet

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

לנוחיותך, ניתן להקליק כאן ולהגיע לאיביי, הדף הרשמי.

אודות…

About 2

צור קשר…

2 of Green-Reflecting-Email-Icon1